Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Suszarnie

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce

silosów w Polsce

Największy producent

silosów w Polsce


Profesjonalne suszarnie do zbóż, kukurydzy i rzepaku

Firma Polnet jest producentem doskonałej klasy suszarni do zbóż, kukurydzy, roślin strączkowych, rzepaku lub innych roślin oleistych, a także materiału paszowego. Od ponad 30 lat kompleksowo zajmujemy się projektowaniem, realizacją i sprzedażą różnego typu suszarni. Tak bogate doświadczenie gwarantuje znakomitą jakość wyrobów oraz pełen profesjonalizm świadczonych usług.

Dysponujemy nowoczesnym, profesjonalnie wyposażonym zakładem produkcyjnym, dzięki czemu jesteśmy w stanie tworzyć produkty, stosując innowacyjne rozwiązania oraz technologie. Grono wykwalifikowanych specjalistów z zaangażowaniem i pasją podchodzi do każdego zlecenia, czego rezultatem jest efektywne realizowanie postawionych celów. Do każdego Klienta podchodzimy indywidualnie, aby móc skutecznie zaprojektować i wykonać dla niego suszarnię, która w pełni zaspokoi jego potrzeby oraz wymagania biznesowe. Nasze konstrukcje cieszą się sporym uznaniem przedstawicieli branż rolniczych czy przemysłowych.

Solidne, trwałe i funkcjonalne suszarnie do ziarna

Każda oferowana przez nas suszarnia zboża budowana jest z wielką starannością z trwałych, solidnych materiałów czy tworzyw. Gwarantuje to wysoką wytrzymałość, ergonomiczność oraz użyteczność zbiorników na wiele lat. Urządzenia te są dostosowane do pracy w każdych, nawet bardzo trudnych warunkach. Szczelne obudowy z blachy ocynkowanej i doskonałe jakościowo mechanizmy pozwalają na wydajne działanie zbiorników w niskiej temperaturze lub innych niekorzystnych warunkach pogodowych.

Możemy je wykonać w dowolnym kolorze dostępnym w palecie RAL. W asortymencie posiadamy suszarnie o pracy ciągłej oraz porcjowej.

Suszarnie do zboża o pracy ciągłej

Ten model suszarni jest z sukcesem wykorzystywany w przemyśle rolno-spożywczym oraz gospodarstwach rolnych. Nadaje się do skutecznego osuszania dowolnych zbóż, nasion roślin strączkowych i oleistych, kukurydzy czy paszy. Suszarnie tego typu wykonywane są z wysokogatunkowej stali konstrukcyjnej ocynkowanej. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne, korozję, a także niekorzystne warunki atmosferyczne. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby mogły nieprzerwanie, bezproblemowo pracować przez cały okres żniw. Działają na podciśnieniu, co zapewnia równomierne i skuteczne suszenie. Po ustawieniu wskaźników właściwych dla panujących na zewnątrz warunków klimatycznych, zachowują znakomitą wydajność na stałym poziomie.

Każda suszarnia do rzepaku, kukurydzy czy zbóż jest kompleksowo ocieplona grubą płytą warstwową z wełny mineralnej, a dodatkowo wyposażona w system odzysku ciepła z sekcji chłodzenia oraz jej ponownego wykorzystania w procesie suszenia. To również konstrukcja pozbawiona mostków cieplnych.

To wszystko pozwala na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz zbiornika, a także uzyskanie wysokich wskaźników wydajności, przy równoczesnym niskim zużyciu paliwa. Takie rozwiązanie wiąże się ze znacznymi oszczędnościami finansowymi na kosztach energii. Nasze suszarnie o pracy ciągłej wyposażono w nowoczesne urządzenia technologiczne oraz komponenty i sterowniki od renomowanych producentów, w tym przede wszystkim:

  • automatykę firmy Siemens,
  • palniki marki Riello,
  • wysokociśnieniowy wentylator odśrodkowy,
  • system dodatkowego odpylania (opcjonalnie),
  • system przymykania części daszków oraz suszenia niepełnych porcji (opcjonalnie).

Zbiorniki wyposażono też w bufory wyładowcze, które eliminują konieczność stałej pracy przenośnika wyładowczego. Oprócz tego, zamontowano duży bufor załadowczy, który wyklucza straty energii przez zasysanie „lewego powietrza”. W buforze suszarni znajdują się czujniki minimum i maksimum, które umożliwiają monitorowanie poziomu wypełnienia zbiornika. Ponadto wentylatory wyciągowe zainstalowano na poziomie 0, co znacząco ułatwia serwisowanie części zamiennych. Można w nich dodatkowo zamocować tłumik hałasu oraz separator odpylający celem zmniejszenia zanieczyszczeń. W komorze leja zsypowego znajdują się specjalne czujniki wypełnienia leja, które uruchamiają proces rotacji ziarna w cyklicznych odstępach czasowych.

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę różnorodnych modeli suszarni do kukurydzy o pracy ciągłej, różniących się między sobą m.in. pojemnością zasypową, mocą palników, wydajnością dobową, a także wielkością zbiornika. Urządzenia mogą być napędzane gazem ziemnym albo olejem opałowym.

Suszarnie do kukurydzy o pracy porcjowej

W naszej ofercie znajdą Państwo również doskonałej jakości suszarnie do zboża, kukurydzy, rzepaku o pracy porcjowej. Pracują one na podciśnieniu, co zapewnia równomierne, wydajne suszenie. Są całkowicie ocieplone płytą warstwową z wełny mineralnej o grubości 6 cm. Zostały wyposażone w niesymetryczny lej zsypowy, pozwalający na usunięcie przenośnika ślimakowego albo redlera. Komora leja zawiera nowoczesne czujniki wypełnienia, włączające w regularnych odstępach cykl rotacji zbóż, kukurydzy i innych suszonych materiałów.

Ponadto, suszarnie farmerskie tego rodzaju posiadają sporej wielkości szczytowy zbiornik buforowy, eliminujący konieczność dosypywania ziarna w czasie suszenia. Podobnie, jak w przypadku modeli o pracy ciągłej, suszarnie o pracy porcjowej również posiadają czujniki maksimum i minimum w buforach suszarni, a także dolny wentylator wyciągowy z opcjonalnym wyposażeniem w tłumik hałasu lub separator odpylający. Wyposażone są także w szerokie rewizje i kanały, umożliwiające szybkie, a przy tym komfortowe wyczyszczenie albo serwisowanie wybranych elementów w razie takiej potrzeby.

Istnieje możliwość sprzężenia maszyny z kolumną chłodniczą, co wpływa na znaczący wzrost efektywności oraz energooszczędności całego zespołu suszarniczego. Kolumna zwiększa wydajność dobową suszarni aż o 30%. Jej użycie sprawia również, że konstrukcja urządzenia nie jest wystudzana w procesie chłodzenia ziarna po jego wysuszeniu. Podgrzane powietrze wraca z kolumny do zbiornika, gdzie wykorzystuje się je do procesu suszenia. Działanie to pozwala na odzyskanie średnio 25-30% energii, a tym samym zaoszczędzenie zużycia paliwa na tym samym poziomie.