Menu Scroll up
Dotacje z Unii Europejskiej

Utrzymanie

Przegrody

Proponujemy Państwu kompleksowe wyposażenie budynków inwentarskich ze szczególnym uwzględnieniem sektora, którego zadaniem jest utrzymanie loch i zapewnienie im optymalnych warunków bytowych. Do wydzielenia indywidualnych stanowisk żywieniowych dla loch luźnych i prośnych, przebywających w kojcach grupowych, polecamy wykonane z ocynkowanego metalu przegrody barkowe z prostym lub skośnym przodem. Chcąc zapewnić lochom maksymalne poczucie odosobnienia, warto zdecydować się na przegrody salonowe, które można łączyć w większe grupy i indywidualnie dopasować do wielkości oraz kształtu pomieszczenia.

W naszej ofercie można też znaleźć różnego typu jarzma porodowe zwiększające komfort i bezpieczeństwo macior oraz prosiąt, kojce samoblokujące i przeznaczone do nich ruszta maciorowe. Polecamy również inne elementy służące do wytyczania stanowisk dla zwierząt hodowlanych, takie jak popularne ścianki metalowe oraz praktyczne ścianki plastikowe czy też dostępne w trzech różnych wysokościach wytrzymałe słupki grodzeniowe.

Kojce

Kojce należą do konstrukcji zapewniających lochom możliwość odizolowania się od pozostałych zwierząt w grupie. Maciora samodzielnie blokuje oraz odblokowuje kojec w dowolnym momencie. Zamyka się, gdy zwierzę do niego wejdzie, a następnie otwiera, gdy chce z niego wyjść. Samoblokujący mechanizm jest doskonałym rozwiązaniem w przypadku loch będących w ciąży. Umożliwia maciorze przyjmowanie paszy w sposób bezstresowy, bez ryzyka ingerencji innych zwierząt, a słabszym sztukom pozwala na odseparowanie się od stada, gdy zajdzie taka potrzeba. Sprzyja to obniżeniu poziomu agresji wśród loch w porównaniu do chowu tradycyjnego, przekłada się na lepsze wyniki produkcyjne, a ponadto odgrywa ważną rolę w sytuacji łączenia w jedną grupę macior pochodzących z różnych stad.

Kojce samoblokujące oferujemy w kilku wersjach – do wyboru są modele cztero-, pięcio-, a także sześciostanowiskowe. Na te ostatnie składa się siedem przegród, sześć mechanizmów balansowych wraz z blokadami, sześć koryt i zestaw łączących rur. Bardzo duże udogodnienie stanowi ponadto możliwość zablokowania kojca przez użytkownika, co zapewnia komfortowe warunki do obsługi zwierząt. Zastosowanie kojców samoblokujących to jeden z najlepszych systemów utrzymania loch prośnych. Umożliwia połączenie zalet chowu zbiorowego i indywidualnego, w tym zróżnicowanie ilości przydzielanego pożywienia odpowiednio do zapotrzebowania poszczególnych sztuk. Serdecznie zapraszamy do kontaktu hodowców zainteresowanych wdrożeniem tego typu rozwiązania.